Patchwork a Art quilt Semily
Semilská galerie a její výstava současného art quiltu Část francouzské kolekce Práce členek Art clubu Jeden z oceněných quiltů - Miami Nodo (Japonsko)
thn00001.jpg thn00002.jpg thn00003.jpg thn00004.jpg thn00005.jpg
Plná velikost: 2.4 MB Plná velikost: 3.4 MB Plná velikost: 2.3 MB Plná velikost: 2.1 MB Plná velikost: 3.3 MB
Vernisáž uváděla ředitelka výstav Prague Patchwork Meeting paní Jana Štěrbová Rozkošné bylo vystoupení malých baletek při kterém sestavovaly vzor "Babiččina zahrádka" Souběžně probíhá v semilské knihovně i výstava prací semilských patchworkářek. Alena Martincová, která má na rozšiřování patchworku v tomto kraji velké zásluhy. Na prodejní výstavě je předvedeno množství pěkných patchworkových výrobků.
thn00006.jpg thn00007.jpg thn00008.jpg thn00009.jpg
Plná velikost: 1.8 MB Plná velikost: 1.8 MB Plná velikost: 2.2 MB Plná velikost: 3.2 MB
Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech vystavuje v galerii svého muzea jak současné české art quilty, tak i výběr soutěžních quiltů z prestižní evropské výstavy. Nebývalý počin,kdy je v Čechách vystavena kolekce zahraničních prací mimo mezinárodní výstavu Prague Patchwork Meeting. Soutěžní práce jsou na téma " Včera, dnes a zítra " a byly porotou vybrány pro výstavu "Carrefour Européen du Patchwork 2012" ve Francii. Návštěvníci výstavy tak mají možnost srovnání prací zahraničních autorek s pracemi členek českého Art clubu. Ten je velmi aktivní součástí Bohemia patchwork klubu a jeho členky vystavují nejen pravidelně na mezinárodních výstavách Prague Patchwork Meeting v Praze, ale kolekce jejich prací jsou každoročně vystavovány i na největší evropské výstavě " Festival of Quilts" v anglickém Birminghamu. Tématem pro jednotlivé kolekce je většinou materiál ( např. látky barvené rzí, krajka, vlna,atd.) Velmi zdařilá instalace v semilské galerii podá návštěvníkům přehled i o tom, jakým směrem a jakým tempem se vyvíjí moderní český art quilt.