Quiltfestival Noord Groningen
Popis: Prostor Tuch und textile Musea v německém Neumünsteru zcela vyplnilo 50 velkoformátových quiltů Popis: Quilty od 44 umělkyň z celého světa prošly přísným výběrem kurátorky Nancy Crow (UK ) Popis: Výstavené quilty poté putují, byť v menších kolekcích, i po dalších evropských výstavách Popis: Záměrem výstavy bylo nejen ukázat působení barvy ve velkých plochách quiltu ale předvést i dokonalé vypracování Popis: Kostel v Eppenhuizenu kde byla vystavena kolekce "Mosty" Jany Haklové
thn00001.jpg thn00002.jpg thn00003.jpg thn00004.jpg thn00005.jpg
Plná velikost: 3.42 MB Plná velikost: 2.94 MB Plná velikost: 3.29 MB Plná velikost: 3.40 MB Plná velikost: 4.92 MB
Popis: V krásném prosvíceném prostoru kostela byla vystavena celá kolekce 25 quiltů. Quilty byly záměrně zpracovány různými technikami ale spojovalo je téma "Mosty" Popis: Výstavu provázel nebývalý zájem návštěvníků. A Quilt Festivalem doslova žila celá oblast Noord Groningen. Popis: Soutěž byla na téma "Flight" - let, ale i útěk. V klasické části převažoval motiv "letící husy" . Převážná část quiltů se různými formami zabývala tématem - útěk, migrace, přesuny lidí..
thn00006.jpg thn00007.jpg thn00008.jpg thn00009.jpg thn00010.jpg
Plná velikost: 2.07 MB Plná velikost: 2.51 MB Plná velikost: 3.05 MB Plná velikost: 3.87 MB Plná velikost: 2.43 MB
Popis: Soutěž byla na téma "Flight" - let, ale i útěk. V klasické části převažoval motiv "letící husy" . Převážná část quiltů se různými formami zabývala tématem - útěk, migrace, přesuny lidí.. Popis: Soutěž byla na téma "Flight" - let, ale i útěk. V klasické části převažoval motiv "letící husy" . Převážná část quiltů se různými formami zabývala tématem - útěk, migrace, přesuny lidí.. Popis: Soutěž byla na téma "Flight" - let, ale i útěk. V klasické části převažoval motiv "letící husy" . Převážná část quiltů se různými formami zabývala tématem - útěk, migrace, přesuny lidí.. Popis: Soutěž byla na téma "Flight" - let, ale i útěk. V klasické části převažoval motiv "letící husy" . Převážná část quiltů se různými formami zabývala tématem - útěk, migrace, přesuny lidí.. Popis: Soutěž byla na téma "Flight" - let, ale i útěk. V klasické části převažoval motiv "letící husy" . Převážná část quiltů se různými formami zabývala tématem - útěk, migrace, přesuny lidí..
thn00011.jpg thn00012.jpg thn00013.jpg thn00014.jpg thn00015.jpg
Plná velikost: 3.17 MB Plná velikost: 3.68 MB Plná velikost: 3.86 MB Plná velikost: 2.54 MB Plná velikost: 3.55 MB
Každé dva roky ožívá malebná oblast severního Groningenu patchworkovým svátkem. Pořádá se zde Quiltfestival. V pěti městečkách na dvacetipěti místech - v kostelích, mlýnech a historických budovách se prezentují nejen holandské patchworkářky a různé spolky ale i zahraniční vystavovatelky. Výstava se vyznačuje velkou návštěvností vřelým zájem návštěvníků kteří převážně na kolech objíždějí jednotlivé expozice. Se svou kolekcí "Mosty" se výstavy zúčastnila Jana Haklová. Rozmanité expozice nabídky hodnotnou přehlídku klasických quiltů, ale i současný a art quilt byl dobře zastoupen kolekcemi holandských i zahraničních autorek.Velmi zajímavá byla i letošní soutěž.