Festival of Quilts NEC Birmingham 2011
Do Anglie můžete zajisté letět, projet tunelem, ale zastihnout nádherný východ slunce lze jen na lodi. Průmyslový Birmingham má svůj historický střed, typické červené telefonní budky a červené patrové autobusy. Socha královny Viktorie. Ve městě se mísí historická i naprosto moderní architektura. Podívaly jsme se i na budovu navrženou arch. J.Kaplickým Vzhledem k nepokojům které ve městě propukly právě před začátkem výstavy byla převážná část výloh v nákupní zóně zakryta ( nebo rozbitá )
thn00001.jpg thn00002.jpg thn00003.jpg thn00004.jpg thn00005.jpg
Plná velikost: 2.4 MB Plná velikost: 2.6 MB Plná velikost: 2.7 MB Plná velikost: 2.8 MB Plná velikost: 2.3 MB
Tentokrát jsme si vychutnaly hodinovou projížďku lodí kanály. Těchto průmyslových kanálů je skoro na 60 km. Takže jsou zde i lodní křižovatky a přístavní hospůdky. Místo policistů, kteří vzhledem k nepokojům byli vidět skoro všude, před budovou soudu obveselovali návštěvníky tři "dámy" na vozíčkách Jejich vystoupení bylo velmi zábavé Realizační tým v expozici A62. Prague Patchwork Meeting se zde reprezentoval rozšířenou kolekcí quiltů Art klubu na téma "Krajka"
thn00006.jpg thn00007.jpg thn00008.jpg thn00009.jpg thn00010.jpg
Plná velikost: 2.2 MB Plná velikost: 2.3 MB Plná velikost: 2.4 MB Plná velikost: 2.1 MB Plná velikost: 2.4 MB
S velkým zájmem návštěvnic se opět setkal prodej starých krajek i nabídka CD s kolekcí quiltů. V expozici bylo vystaveno 27 prací členek Art klubu Návštěvnice si pamatovaly, že na stejném místě visela vloni kolekce rezavých quiltů Ještě poslední foto a za chvíli se otevřou brány výstavy. A čtyři dny zde budou proudit davy více než 30 000 návštěvnic Česká artová scéna je již mezi zahraničníi návštěvníky známa.
thn00011.jpg thn00012.jpg thn00013.jpg thn00014.jpg thn00015.jpg
Plná velikost: 3.7 MB Plná velikost: 2.5 MB Plná velikost: 2.2 MB Plná velikost: 2.2 MB Plná velikost: 2.1 MB
Festival of Quilts NEC Birmingham 2011 Tento největší festival quiltů v Evropě nabízí obrovské množství dojmů. Snad se ani za čtyři dny nedá projít plocha pavilonů Národního výstavního centra aby se obsáhlo vše co je zde nabízeno. Soutěžní část: do soutěží lze přihlásit quilty v mnoha kategoriích. Tradiční, současné, klasické, obrázkové, miniaturní, dvoučlenné i skupinové quilty. Obrovské zastoupení má mládež v mnoha kategoriích ( již od pěti let ), školy atd. Vše hodnotí odborná porota. Letos byly výsledky poprvé vyhlášeny přímo na výstavě. Soutěže jsou bohatě dotovány sponzory (1.-3.místo ). Galerie : každý rok překvapí něčím novým. Jsou zastoupeny všechny směry, tradiční i art. Staré sbírkové kolekce quiltů vystavovalo Americké muzeum v Británii. Byly zde kolekce z islámské oblasti, z východní Indie atd. Ze skupinových výstav zde byly zastoupeny např. EQA – „Circle of Friends“ , SAQA – „Beyond Comfort“, TEXUI – Renovation,Deepening, Imagining“, Studio 21 – „Kontinuum-Sense of Place“, By Design – „Red Hot“, Twelve by Twelve. Kolekce egyptských aplikovaných quiltů včetně předvádění. Mnohá uskupení zde měla výstavu k výročí svého založení či na dané téma: Dánský patchwork-25let, Irský patchwork-30let. Skotský klub na téma „Spirit of the Celts“, Bernina kolekci miniaturních quiltů – „Freedom“. EQA – „Diverzity in Europe“. Ruský pavilon. V této kategorii vystavoval i Prague Patchwork Meeting. Již podruhé se zde úspěšně prezentoval český Art club se svou kolekcí z PPM 2011. Téma krajka. Kolekce i celá expozice byla jak od návštěvnické, tak i od odborné veřejnosti velmi příznivě přijata. Proto pozvání pro další rok – vystavit quilty na téma -vlna – je již dnes pro členky Art clubu velmi zavazující. Autorské galerie: zvučná jména patchworkářských umělců – jejich osobní přítomnost – možnost shlédnou na vlastní oči jejich díla. To jsou mohutná lákadla. Letos zde byli např.:Mary Lloyd Jones, Jennifer Hollingdale, Jette Clover, Yoshiko Katagiri, Regina Benson, Pia Welsch, Katriina Flensburg, Gillian Cooper, Barbara Weeks atd. Prodejní část : stovkystánků se vším. Leckde s předváděním barev.pomůcek atd Stánky renomovaných umělců – Fassett, Rayment, Madlen, Barlow, Berylin, Kemshall, Morgan atd. Stánky výrobců šicích strojů, nití atd. Workshopy: vícehodinové kurzy pod vedením renomovaných umělců probíhají mimo výstavní část. Přímo na výstavě se však lze přihlásit do mnoha různých krátkodobých kurzů. Jsou zde i kurzy pro děti. Ve virtuálním studiu neustále probíhá předvádění moderních technik pro art quilt. Zajímavá byla i tombola - kde za jednu libru bylo možno vyhrát různé ceny – patchworkové výrobky členek anglického Twisted Thread. Návštěva výstavy je nevšedním zážitkem, a inspirace zde získané bude mnohá návštěvnice ještě dlouho zpracovávat.