Projekty: Charita   Boromejky      Koberec   Holubičky  Šitíčka  Klokánek  AfrikaForest

Pomáháme

Veselý senior

Výrobky zhotovené pro akci "Veselý senior"

Deky pro radost

 

 

Bodensee Quilt Feastival 2009

Bazar quiltu pro dětskou nemocnici v Pakistánu

Tato deka bude v bazaru na výstavě v Radolfzellu v květnu 2009 prodána ve prospěch dětí v Pakistánu. Udělá tak třikrát radost. Byla ušita v Čechách při charitním šití Bohemia patchwork klubu v projektu "Deky pro radost". Při výstavě 2.Prague Patchwork Meeting 2008 byla prodána a výtěžek předán do pěstounských rodin. Deku koupily - paní Erika Lenhart ( známá švýcarská ruční quiltařka ) a paní Ginie Curtze (organizátorka Bodensee quilt festivalů ). Výtěžek z prodeje quiltu na výstavě v Radolfzellu bude předán dětské nemocnici v Multanu v Pakistánu.

Tento článek vyšel V časopisu Bodensee Quilt Feastival 2009

Překlad:

Most mezi Konstancí a Pákistánem.
Losování quiltu ve prospěch dětské nemocnice v Multanu (Pákistán).
Po zakoupení losu ve prospěch projektu Děti v Pákistánu můžete vyhrát tento
quilt.
Přináší hned trojí radost: quilt byl zhotovený v Bohemia Patchwork klubu a
prodán. Výtěžek připadl Dětské vesmičce v České republice. My jsme tento
quilt zakoupili v dubnu 2008 přímo při výstavě Prague Patchwork Meeting.
Peníze na jeho zakoupení byly vybrány mezi našimi přáteli. A nyní může svými
výraznými barvami přinést dětem radost ještě jednou.
 

Milé dámy,

s velkou radostí mohu napsat, že během našeho společného šití vzniklo 11 pozoruhodných „Dek pro radost“, které budou věnovány maminkám z pěstounských rodin. Byly vystaveny na velké výstavě, moc jim to tam slušelo a setkaly se s mimořádným obdivem a to jak z řad návštěvníků či novinářů tak i zahraničních odborníků.
Obrovské poděkování patří všem, kdo se na jejich šití podílely. Byly to:
 

Jarka Beránková
Alena Drábková
Jana Dušková
Anna Faltusová
Jana Feureislová
Luďka Fialová
Mariana Fülöpová
Jana Harmachová
Anička Hartlová
Dana Haviarová
Hana Heřmanová
Hana Hlůžová
Alena Hochová
Ivana Hůrková
Ivanka Cholavová
Milena Kankrlíková
Anna Králíková
Hana Krýchová
Jana Krýchová
Sylva Kyselová
Táňa Malinová
Hanka Martínková
Marie Matějčková
Zdena Motejzíková
Eva Popeláková
Ivana Siebrová
Renata Stehlinová
Jana Strnadová
Veronika Strnadová
Květa Sudová
Magda Šochmanová
Darja Šormová
Jana Šrámková
Radka Trávníčková
Naďa Trněná
Radka Vaněčková
Marta Závorová
Markéta Zenklová

Poděkování za podporu patří Bohemia Patchwork Klubu a firmě Bellus.

Ve společném šití pro dobrý účel budeme pokračovat i nadále.
Budou to „Deky pro podzim života“ určené pro Domov sv. Karla Boromejského v Praze Řepích.
Máte-li zájem se přidat, sledujte i nadále rubriku „Pomáháme“. Jen co se nadechneme po výstavě, dáme dohromady nová pravidla. Těšíme se na všechny nové ochotné patchworkářky a dusud váhající vyzýváme, aby odložily zbytečný ostych. Nepůjde o nic složitého ani časově náročného a účast je možná i korespondeční.

 

Vstup do galerie


Deky pro radost

Ohlasy

 

 
 

Vážená paní Zenklová a milé dámy kolem Bohemia Patchwork Klubu, díky za deku. Dneska ji Bohdanka přinesla ze školy. Je moc krásná. Opravdu :) Mám z ní radost. Obdivovaly jsme ji tu v rámci celé rodiny. Vím, kolik je za tím práce (a peněz). Umím si ale představit, že jste si při šití opravdu
užili hezké chvíle... Přeji vám všem ještě hodně hezkých chvil při výrobě krásných předmětů, ale také blízkost a pocit sounáležitosti s těmi, kdo se s vámi společně na těchto výrobkách podílejí. Je hrozně moc důležité, mít kolem sebe milé lidi.
Ještě jednou děkuji a zdravím Jana Frantíková

Milé dámy,
minulý týden nás doma čekalo jedno velice milé překvapení: přišla zásilka na mé jméno, a když jsme ji otevřeli, našli jsme nádhernou patchworkovou technikou vytvořenou deku od několika dam z Klatov. Udělala nám nesmírnou radost nejen proto, že je krásná, že se dokonce výborně barevně hodí do pokoje naší nejstaší dcery, které ji chceme věnovat, ale také proto, že jsou lidé, kteří na nás myslí a kteří naši péči o děti sociálně osiřelé, chtějí nějak ocenit. Dovolte mi, tedy vyslovit veliký dík a současně veliký obdiv lidem, kteří dokáží takovou krásu vyrobit a pak ji darovat někomu dalšímu. Přeji vám, ať se daří vytvořit ještě mnoho tak pěkných věcí.
Pavla Bažantová

Milé dámy,
včera jsem dostala balík s nádherným překvapením s darem od Vás. Byla jsem dojata Vaší láskou a v údivu nad tou krásou a tolika hodinami Vaší trpělivé a vkusné práce. Velice, velice Vám všem děkuji.Přeji Vám hodně tvůrčích nápadů a úspěchů ve Vašem klubu a dovolíte-li i hodně Božího požehnání. Irena Wagnerová

Dobrý den,
dnes jsem poštou obdržela nádherný dárek, který mi vehnal slzy do očí a mám dojem, že si to nezasloužím. Sluníčkovou deku kterou šily dámy kolem Bohemia patchwork klubu pro pěstounské mámy. Moc Vám za ni děkuji, za nás všechny doma a jelikož nám bude líto pod ní spát (stejně bychom si museli vést seznam kdo je zrovna na řadě, protože sluníčkové sny si přejeme všichni ), tak si ji pověsíme někam na zeď a budeme děkovat Pánu Bohu za všechny, kteří na nás takhle v dobrém myslí. Alena Konečná

Vážené dámy,
díky za tu krásnou deku. Jste fakt šikulky. Vaše přání mi už několikrát velmi zahřálo. Atak se těším na sníh, letos mi jistě zima nebude.
V lásce Helena Koblihová, pěstounská maminka.

Milé dámy kolem Bohemia Patchwork Klubu,
prázdniny se chýlí ke konci a my jsme se konečně dostali k vyřízení restíků… Vzpomínáme na chvilku, kdy jsme od Vás dostali tu krásnou deku. Byla to chvíle překvapení a takového hezkého pohlazení u srdce. Děkujeme za Vaše povzbudivá slova, o to víc nás těší, že jsou od mamin, které rozumí tomu, co to znamená nést tíhu všednosti. Ještě jednou moc děkujeme.
Fikejsoovi.

P.s. Posíláme Vám malý dárek z naší dílny, aby Vaše společné chvíle byly ještě příjemnější.